Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočky k adopci

Příspěvky

Šmoulinka

2. 11. 2018

Věk: 8-9 let

Pohlaví: kočka

Jak se k nám dostala: Šmoulinka se k nám dostala po úmrtí majitelky. Měla močové kameny, ty jsou již dávno vyléčené, přesto je nutné jednou za čas zkontrolovat u veterináře moč.

Popis: Klidná, tichá, spíš plachá. Nemá ráda změny a velký kolektiv, bylo by ji dobře někde u starších klidných lidí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0

Macinka

2. 11. 2018

Věk: 2 roky

Pohlaví: kočka

Jak se k nám dostala: Trojici koček, mezi které patřila i Macinka, jsme přijali 29.12.2017. Když k nám přišla prosba o pomoc, byli už několik týdnů sami ve vybydleném domě a majitelka se jich chtěla vzdát, protože z důvodu nepříznivé rodinné situace se o ně nemohla adekvátně postarat. Přijeli k nám silně nachlazení, se zalepenýma očima a rýmou. Váha Macinky se veterináři nelíbila. Dlouhou dobu tedy byla v léčení, separovaná v karanténě od všech ostatních. Po vyléčení absolvovala odčervení, očkování a kastraci.  

Popis: Drobná Macinka zatím raději vyhledává společnost koček, než lidí, ale po chvilce strávené s ní se nechá mazlit a hladit. Potřebuje čas, aby svému člověku začala znovu bezmezně důvěřovat. Je klidná a miluje psy a kočky, za kterými se chodí mazlit a spí s nimi. Je vhodná do bytu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0

Geoffrey

2. 11. 2018

Věk: 1,5 roku

Pohlaví: kocour

Jak se k nám dostal: Tento temně mramorovaný kocourek s nádhernýma jantarovýma očima se k nám dostal v létě roku 2017, je to nalezenec z venkovní kolonie koček v Karviné. Když přijel, měl mezi 2-3 měsíci a byl extrémně plachý. První týdny byl jakýkoli kontakt skoro nemožný, schovával se, utíkal,prskal. Časem se jeho chování stabilizovalo, ale trvalo další měsíce, než nám začal důvěřovat natolik, že sám začal vyhledávat kontakt a naši společnost. Momentálně už je jeho socializace skoro u konce. Hledáme mu proto toho pravého člověka, kterému se naučí důvěřovat a vytvoří si s ním pevné pouto. 

Popis: Geoffrey je kastrovaný, zvládá společnost jiných koček i psů, je čistotný, hravý a zvídavý. V kočičím kolektivu je spokojený, je určitě vhodný k dalším kočkám, ovšem ne ven.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0

Niobe

2. 11. 2018

Věk: cca 7 měsíců

Pohlaví: kočka

Jak se k nám dostala: Plachá koťata, mezi které patřila i Niobe, jsme i s jejich divokou matkou odchytávali v Hrabové během červencového prodlouženého víkendu. Jejich máma se po kastraci vrátila zpět na místo, kde má u restaurace zázemí. Po mámě byla koťata velmi plachá a divoká, ale během měsíce, co u nás strávila, udělala velké pokroky. Všichni sourozenci již našli domov, Niobe na něj stále čeká.

Popis: Budou potřebovat trpělivého majitele, který ji dá dostatek času, aby si k němu našla důvěru. Bude určitě vděčná za společnost jiných koček, nevadí ji ani psi. Je očkovaná, negativně testovaná na FIV a FeLV a odčervená. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0

Tofu

2. 11. 2018

Věk: 3 roky

Pohlaví: kočka

Jak se k nám dostala: Na jaře je vždy spousta toulavých koček, které v těchto dnech rodí svá koťata ve sklepech, krabicích a popelnicích. Jednou z takových koček byla i mourinka z Frýdku Místku, která od nás dostala jméno Tofu, a jejích 6 koťat. Ta měla štěstí, a díky obětavosti manželů Bubíkových, kteří ji s jejím vrhem nechtěli nechat na pospas osudu, se dostala k nám. Bubíkovým musíme poděkovat nejen za jejich dovoz a prvotní veterinární ošetření, ale také za vybavení pro kočičí smečku, které nám darovali.

Popis: Tofinka je velmi nekontaktní, bylo by jí dobře u domečku, kde by měla zázemí, teplo a kvalitní stravu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0

Hailey

2. 11. 2018

Věk: 1 rok

Pohlaví: kočka

Jak se k nám dostala: Tuto kočičku jsme přivezli v pátek 29.6. 2018 z Hlučína. Dostala se do šarvátky se psem, přičemž ji několika ranami a kopanci přidal i psův majitel. V okolí nálezu jsme pátrali po možném majiteli. Byla ihned ošetřena s verdiktem březí a doporučením co nejrychlejší kastrace kvůli možným komplikacím. Kastraci tedy podstoupila. Už podle předoperačního vyšetření bylo zjevné, že něco není v pořádku. Veterinářka jí našla v zanícené děloze dva mrtvé rozložené plody, dokonce každý z jiného početí. Plody byly v tomto stavu dávno před páteční potyčkou. Pokud nějakého majitele měla, nechal ji týdny běhat v bolestech se zbytky koťat hnijících v děloze. Přitom mohla mít kastraci už třikrát za sebou. Hailey jak byla pojmenována, se nyní zotavuje po operaci a hlídáme, aby se její stav náhle nezhoršil.

Popis: Nevadí jí kočky, psi ani děti. Je hodná, čistotná a mazlivá. Pokud nemá žádného zvířecího společníka, vyžaduje 24 hodinovou pozornost od lidí. Je kastrovaná, očkovaná a negativně testovaná na FeLV a FIV. Do adopce může odjet ihned.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0

Pascal

2. 11. 2018

Věk: cca 5 měsíců

Pohlaví: kocour

Jak se k nám dostal: Pascal je jedno z mnoha koťat z porubské kočičí kolonie. Na rozdíl od ostatních koťat nepřibíral na váze, ale spíše chřadnul - k podvýživě se přidala i infekce horních cest dýchacích a paraziti, a tak z kolonie rychle odjel rovnou k veterináři. Nyní je zcela zdravý.

Popis: Pascal má jaterní nízkoproteinovou dietu, takže musí užívat probiotika, doplňky stravy, atd.. Nic složitého. Je to veselé kotě, které má rádo společnost. Bude se hodit kamkoli, kde ho zahrnou láskou a kvalitní péčí, bude přesně takový, jakého si ho vychováte. Testy na FIV a FeLV negativní, má dokončené očkování.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0

Vega

2. 11. 2018

Věk: cca 5 měsíců

Pohlaví: kočka

Jak se k nám dostala: Vega byla spolu se svými sourozenci nalezena nedaleko fotbalového stadionu ve Vítkovicích, pod mostem u vlakových kolejí. Matka nikde, koťata seděla zavřená ve zbytcích taburetu. Vegu jsme naháněli i s nálezci několik hodin až do půlnoci, ani sklopec na ni nefungoval. Špinavá, zacuchaná a hubená koťata s kalicivirozou hned druhý den putovala na veterinu. Vše už je vyléčeno, už za sebou mají i očkování. 

Popis: Vega je trochu plašší, ač vyhledává hru s ostatními kočkami, z našeho ošetřování a mazlení zatím moc odvázaná není. Bude potřebovat trpělivého majitele, který ji dá dostatek času, aby si k němu našla důvěru. Vega je odčervená, očkovaná a negativně testovaná na FIV a FeLV. Do nového domova, kde by uvítala kočíčího společníka, může odejít ihned.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0

Lemur

2. 11. 2018

Věk: 1,5 let

Pohlaví: kocour

Jak se k nám dostal: Jako každé jaro migrují po městě za mrouskavými kočkami nekastrovaní kocouři. Nikdo je neshání, nikomu nechybí. Jedním z nich je i Lemur. Objevil se u psí misky na zahradě domku na Plzeňské, u rušné křižovatky naproti Úmob Jih. Pes ho chtěl povečeřet, to kocoura ale neodradilo. Nikdo ze sousedů ho nehledal a tak majitelé značně nevrlého psa po několika dnech, co jim kocour okupoval zahradu, kontaktovali nás. Jméno dostal podle neobvykle vzorovaného ocasu. 

Popis: Je to hodný, upovídaný kocourek, který má rád lidskou společnost a mazlení. Kočky ani psi mu nevadí, dodržuje hygienu. Lemurek prošel karanténou, je odčervený a očkovaný, kastrovaný a negativně testovaný na FeLV a FIV. Odchodu do nového domova tedy nic nebrání.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0

MiniCooper

2. 11. 2018

Věk: 1,5 let

Pohlaví: kocour

Jak se k nám dostal: Na přítomnost kocourka Miniho jsme byli upozorněni ze tří různých stran. Mělo jít o nemocně vypadající kotě bez ocasu, které by se mělo pohybovat přímo po parkovištích a zastávkách UAN v Ostravě. Ve spolupráci se slečnou Bulavovou z CarTec Group jsme kocourka po několika dnech monitorování bez větších obtíží odchytili a převezli na veterinu. Tam se zjistilo, že se nejedná o kotě, nýbrž o drobounkého desetiměsíčního puberťáka se zalomeným ocáskem. Poškození ocasu vzniklo pravděpodobně v důsledku genetické vady a není nijak bolestivé ani omezující. Byl také ihned testován na FeLV a FIV, protože v lokalitě se několik pozitivních koček za poslední měsíce vyskytlo. Naštěstí byly testy negativní. Mini podstoupil klasické kolečko karantény, léčení infekce horních cest dýchacích, odčervení, očkování a kastrace. Poté se konečně podíval mezi ostatní azylanty. 

Popis: Straní se psů, ale nijak extrémně se jich nebojí. Kočky mu nevadí, s koťaty si hraje a starší kocoury má někdy tendence lehce prohánět. Má rád spíše klid, při rozruchu a humbuku se vyvalí na balkoně a drží se stranou. A je to neskutečný mazel. Nechá se drbat i hodinu v kuse, otáčí se na záda, nastavuje bříško a dělá kotrmelce. A u toho vrní s hlasitostí benzínového motoru. Novým domovem sotva dvoukilového kocourka může být byt i dům s přístupem ven. Přítomnost dalších koček mu nebude vadit, klidný pes také ne. Nerad se nosí, proto nebude ten nejvhodnější parťák pro malé děti, odrostlejší mu ale nevadí. Do nového domova může odejít ihned, je kompletně veterinárně ošetřený. Podmínkou je adopční smlouva a adopční poplatek 500,-.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky k adopci | Komentářů: 0